MŁODE MALARSTWO POLSKIE

Kolekcja Muzeum Narodowego w Gdańsku.
FUNDUSZ ZAKUPOWY BASILA ALKAZZIEGO & HALIMY NAŁĘCZ
Na wystawie będzie można zobaczyć również moje obrazy.

Młode malarstwo polskie – to ekspozycja prac zakupionych do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku. W 2015 r. podpisaliśmy umowę o współpracy z artystą, humanistą i mecenasem sztuki Basilem Alkazzim na stworzenie w Oddziale Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku kolekcji, głównie malarstwa, młodych polskich artystów i artystek.

Wystawa będzie podsumowaniem tego projektu.

Do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku trafiły trzy obrazy mojego autorstwa: Marzyciele II 2017 r., Latawiec III 2017 r., Kotwica 2016r.

serdecznie dziękuję JS za zdjęcie 🙂

O Karolina

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. W. Strzemińskiego. W 2008 roku ukończyłam Wydział Tkaniny i Ubioru. Studia w pracowniach tkaniny wpłynęły na mój malarski warsztat. Fascynuję się rodzimą sztuką ludową, światem ludowych podań i mitologią słowiańską. Jestem laureatką kilku nagród między innymi Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z regionem łódzkim. Swoją twórczość prezentowałam na wystawach w kraju m.in. w: Muzeum Miasta Łodzi, Centralnym Muzeum Włókiennictwa, Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi, Galerii Urzędu Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, radomskiej galerii Pentagon, oraz za granicą: na Słowacji w Niemczech i Czechach. Moje artystyczne zainteresowania to przede wszystkim malarstwo, tkanina i ilustracja. Zajmuję się także tworzeniem muzyki.